
A webáruázak egymást érik az interneten, de nem mindegyiknek van kielégítő forgalma, ezért gyakran pár hónapos tevékenység után megszűnnek. Ennek oka többnyire a helytelen marketingeszközök használata. A webshop keresőoptimalizálás hosszadalmas, bonyolult folyamat, de a hónapok során maradéktalanul megtérülő befektetés. De pontosan miben rejlik a sikeres marketingkampány létrehozása? Az online piacon három fő módszerre alapoznak, amikor a vevőt a honlapra akarják csalogatni: AdWords hirdetés, Facebook hirdetés, webshop keresőoptimalizálás.
Az első két esetben, a megjelenő hirdetésekre kattintva jutnak el a látogatók a webshopra, onnan már a honlapon található termékek és szolgáltatások minőségétől és árától függ, hogy a vásároljanak. Azonban ez már a költség szempontjából nem számít, mert a rákattintást fizetni kell. Ez egy kellemetlen helyzet, amiből csak úgy van kiút, ha a webshop minden odaérkezőt meg tud győzni a vásárlásról.
Tehát az első lépés a marketingkampány beindításában, az alapos honlap elemzés, ami kijavítja a nyilvánvaló hibákat és optimalizálja a rendszert. Innen a webshop keresőoptimalizálás már csak egy lépés, tehát mindenképp érdemes ezt a módszert is figyelembe venni. Az online kereskedelemben az a jellemző, hogy a bevétel 2-3% fordítják vissza a vevőszerzésre. Azonban a nagy kérdés, hogy milyen formában költsék el ezt az összeget. A webshop keresőoptimalizálás hosszútávra biztosíthatja a látogatókat és ha helyesen végzik el a munkát, akkor maradandó eredményekkel kecsegtet.
Ezzel szemben, az AdWords és Facebook kampányok csak ideiglenesen hozhatnak vásárlót az áruházba. Jelenleg megoldásnak a kampányok párhuzamos használatát lehet tekinteni, ami minden vásárlót a honlaphoz vezet. Az organikus keresésből azonban sokkal később indul be a valós látogatók áradata, ezért az elején érdemes fokozottabban használni az AdWords és Facebook által kínált lehetőségeket. Ne feledjék a webshop keresőoptimalizálás sem oldhatja meg a webáruház minőségi gondjait!